TESOL Nedir ?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) dünyanın her yerinde “İngilizce Öğretmenliği” yapabilmenizi sağlayan, HARVARD PUBLISHERS tarafından akredite edilmiş, uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikadır.  TESOL sertifikası almanız durumunda herhangi bir özel öğretim kurumuna (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler, okul öncesi eğitim veren özel anaokulları, özel etüt merkezleri vb.) başvurabilir ve İngilizce Öğretmeni olarak görev alabilirsiniz.  TESOL sertifikasının en büyük avantajı ve ayrıcalığı ise, bu sertifikaya sahip olan kişilerin “usta öğretici” unvanıyla MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı atamasının gerçekleştirilebilmesidir. 


TESOL Sertifikasını Kimler Alabilir?


TESOL sertifikası alabilmeniz için İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili Edebiyatı veya Amerikan Kültür ve Edebiyatı programlarından mezun olmanıza gerek yoktur.  Usta Kullanıcı (B2) seviyesinde İngilizce dil becerisine sahip her birey bu sertifikayı alabilir ve İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilir. 


Aranan Şartlar;

 • En az 2 yıllık önlisans mezunu olmak ,
 •  B2 düzeyinde İngilizce eğitimini tamamlamak.


Neden TESOL’ü Tercih Etmeliyim?

 •  İngilizce Öğretmeni olmak istiyorsanız,
 •  İleri derecede İngilizce biliyor, ancak İngiliz Dili Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Kültür ve Edebiyatı vb. bölümlerden mezun değilseniz,
 •  Yurtdışında çalışmak istiyorsanız ve uluslararası geçerliliğe sahip İngilizce Öğretmenliği sertifikasına ihtiyacınız varsa,
 •  Anadiliniz İngilizce ise, ancak İngilizce Öğretmenliği yapabilmek için sertifikaya ihtiyacınız varsa, TESOL’ü tercih etmelisiniz.

TESOL Eğitimini Ne Kadar Sürede Tamamlamalıyım?

 •  Online olarak alacağınız TESOL eğitim programnınız 6 ay boyunca aktif olacaktır. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde derslerinize katılabilir ve eğitiminizi katılım sıklığınıza göre istediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. (en fazla 6 ay süreyle)

Eğitim Süresince ve Sonrasında Nasıl Değerlendirileceğim?


TESOL kursunun teorik eğitimi çeşitli modüllerden oluşmaktadır. Her modül sonunda değerlendirme ve geri bildirim işlemleri yapılmaktadır. Eğitim modülleri ile ilgili yazılı bir sınav yoktur. Tüm değerlendirmeler modüllerin üzerinde bulunan "sürekli değerlendirme" metodu ile gerçekleştirilecektir. Kurs sonunda, başarılı olan adayların sertifikaları üzerinde aşağıda belirtildiği gibi derecelendirmeler olacaktır:
A1: Distinction (Üstünlük, Şeref)
A2: Excellent (Mükemmel)
B1: Very good (Çok İyi)
B2: Good (İyi)
C: Pass (Geçer)

TESOL Sonrası İş İmkânları

 • İş Garantisi: TESOL Sertifikasına sahip olan kişilerin hayat boyu bir meslek garantisi olur. Bu belge ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm özel kuruluşlarda öğretmenlik yapabilir, atanma hakkı kazanabilirsiniz.
 •  Yurtdışında Çalışma Ayrıcalığı: Yurtdışındaki özel eğitim kurumlarındaki iş imkânlarınızı kişisel olarak tercih etmek istediğiniz ülkelerde araştırabilir ve değerlendirme aşamasında kurumumuzdan destek alabilirsiniz.
 •  Kurumlarımıza Başvuru: Sertifika almaya hak kazanmanız durumunda kurumlarımıza iş başvurusunda bulanabilirsiniz.

Bu sertifika ile hem Türkiye'de hem de tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz!


Program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.


TESOL Sertifika programımız;

 •  Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar biri eğitimlerini diğeri de öğretmenlik uygulamalarını belgeleyen iki sertifika almaya hak kazanırlar. Yalnızca Türkiye’de değil, anadili İngilizce olmayan tüm ülkelerde öğretmenlik yapma fırsatı sunan TESOL sertifikası öğretmenlik kariyerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler için büyük önem taşır.
 •  TESOL belgeli kişiler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm kolejlerde, dil kurslarında, özel öğretim kurslarında ve anaokullarında ‘’USTA ÖĞRETİCİ’’ olarak görev almaktadır.
 •  Ayrıca yüzlerce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı kreşler ve çocuk kulüpleri bulunmaktadır. Her biri, branş dersi adı altında İngilizce eğitimini saatlik yada tam zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Bu şartlar altında İngilizce bölümü mezunu olmayan, üniversiteyi bitirmiş birçok kişiye iş fırsatı sunulabilmektedir.
 •  B2 seviyesine sahip herkes kurumumuzca yapılacak seviye tespit sınavına katılarak TESOL eğitimlerine başlayabilir. 
 •  TESOL eğitim programı ücretimiz 2500 TL'dir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!