Toefl
1)TOEFL Nedir?

TOEFL sınavı ana dili İngilizce olmayanların İngilizce seviyelerini ölçen yetkin bir sınav türüdür. Merkezi New Jersey’de bulunur ve ETS tarafından düzenli olarak dünyanın pek çok yerinde eş zamanlı olarak geçekleştirilir. TOEFL, ülkemizde sadece eğitim veren kurumların değil daha bir çok kurum ve kuruluşun İngilizce Yeterlilik Belgesi konumundadır. 

2)TOEFL sınavına kimler katılabilir?


TOEFL sınavına İngilizce seviyesi ileri düzeye ulaşmış herkes katılabilir. Herhangi bir yaş, millet veya cinsiyet ayrımı yoktur.

TOEFL; üniversitelerine yabancı dilde devam edecekler, yurtdışında eğitim alacaklar, yüksek lisans yapacaklar ve master programlarına katılacaklar için gereklidir. Bankacılardan tıbbi mümessillere kadar birçok çalışanın statü-maaş artışını sağlayan bir sınavdır.. 


3) TOEFL Sonucu Nerelerde Kullanılır?

TOEFL sınav sonucu üniversite kabullerinde, üniversitelerin İngilizce hazırlık bölümlerinin atlanmasında, iş dünyasında işe kabul şartlarında ve çalışılan firmada pozisyon değişikliği talebinde ya da dil tazminatı hak edilişinde kullanılır. 


4) TOEFL IBT Sınavında Geçerli Skor nedir?

TOEFL sınavları yıllar içinde farklı şekil ve farklı puanlama formatlarıyla uygulanmıştır. Bu sınavların sonuçlarında ortak bir yeterlilik kararı kabul edilmemesine karşın genel bir takım skor kabulleri olmuştur. Bu skorlardan en ünlüsü ve günümüzde kabul gören tiplerinden birisi 550 puan skorudur. Bu skor TOEFL PBT sonucu olarak değerlendirilir. Bu skorun karşılaştırılmasından yola çıkarak TOEFL IBT’de ortalama skor 79 puan olarak kabul görmektedir. 


6) Sınav Süresi Ne Kadardır?

Sınav süresi yaklaşık 4 saat 30 dakikadır. 


7) TOEFL sınavına hangi seviyede hazırlanmalıdır?

TOEFL IBT sınavına hazırlanmak için adayların upper-intermadiate veya üstü düzeyde genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekir. 


8)TOEFL sınavının sonucu kaç sene geçerlidir?

TOEFL IBT sonuçları 2 yıl geçerlidir. 2 yıldan fazla bir süre önce girilen TOEFL sınavına ait sonuçlar talep edilemez. 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!